Demo

Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
W roku W miesiącu W tygodniu Według dnia Szukaj Przejdź do miesiąca
Piotr Kuba Nowotny / Wieczór Poezji / Slam
Piątek, 16 Listopad 2018, 18:00 - 21:00
Odsłon : 148
Utworzył Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teatr Władca Lalek serdecznie zaprasza na wieczór poezji pt. ,,Idę w ślad za nimi i ślepiec i przewodnik? poezje Osipa Mandelsztama, Cypriana Kamila Norwida i Leszka Aleksandra Moczulskiego w interpretacji Piotra Kuby Nowotnego. Po występie zapraszamy do udziału w kolejnym słupskim slamie poetyckim.

Piotr Kuba Nowotny: aktor, reżyser, animator kultury, dziennikarz. Twórca Orkiestry Teatru ATA 1980-1992 (Nagroda Główna ?Śpiewajmy Poezję? Olsztyn 1885) i Kabaretu ?PĘTLA? 1984-1989. Od 1990 roku współpracował i pracował w Tygodniku ?Mazowieckie TOiOWO? Legionowo. Od 2005 do 2009 kierownik filii GCKiS Chotomów, w której prowadził ?Piwnicę na Piętrze? im. Piotra Skrzyneckiego. Od początku 2010 roku mieszka w Słupsku, gdzie założył ośrodek edukacyjno-kulturalny DOM NA ROZSTAJU Kultur i Religii.
?
SLAM POETYCKI
Głównym składnikiem przepisu na udany slam jest rywalizacja osobowości na scenie, drugą częścią wydarzenia będzie więc turniej.

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, o czym mowa? uczestnicy turnieju będą musieli w ciągu każdej trzyminutowej rundy zaprezentować własny tekst. A do kolejnej rundy przejdzie ten, który zdobędzie więcej głosów niż występ przeciwnika. Liczba pojedynków zależy od liczby startujących. Nie wolno korzystać z żadnych rekwizytów. Kto zostanie na scenie: wygrywa nagrodę.

Zapisy na slam: od 60 min przed spotkaniem u organizatorów.
Szczegółowe wyjaśnienie zasad znajduje się w Regulaminie

REGULAMIN SLAMU
1. Organizatorem turnieju slamerskiego jest Klub Poetów i Fundacja Teatru Władca Lalek.
2. Występ na slamie jest bezpłatny.
3. Uczestniczki i uczestnicy zgłaszają się do organizatorów, czyli Kacpra Zielonki lub osobiście na miejscu (Pracownia Teatru Władca Lalek, Akademia Pomorska w Słupsku DS3, ul. Ariciszewskiego 22) w dniu występu: 16 XI 2018 (do czasu ogłoszenia rozpoczęcia slamu).
4. Uczestniczki i uczestnicy prezentują podczas występu wyłącznie własne wiersze.
5. Jeśli wiersz jest autorstwa więcej niż jednej osoby, może być prezentowany przez wszystkich jego autorów.
6. Pojedynczy występ slamera lub slamerki nie może przekroczyć 3 minut.
7. Uczestniczki i uczestnicy nie mogą na scenie używać rekwizytów oraz strojów.
8. Slam zostanie rozegrany systemem pucharowym. Uczestniczki i uczestnicy pierwszej rundy zostaną przeciwstawieni sobie poprzez losowanie. Osoba, która wygra w danej rozgrywce przejdzie do następnej rundy. Ilość rund będzie zależała od ilości zgłoszonych. O zwycięstwie w danej rundzie decyduje publiczność poprzez głosowanie za pomocą uniesionych w górę kartek. Kto otrzyma większą liczbę głosów: wygrywa.
9. Osoba, która wygra w finale, otrzyma nagrodę finansową wysokości 100 zł.
10. Jeżeli podczas pojedynku slamerów głosy publiczności rozłożą się po równo, wówczas obowiązuje dogrywka. Każdy uczestnik ma dodatkową minutę czasu, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.
11. Każdy, kto chce wziąć udział w turnieju, powinien mieć ze sobą minimum 6 własnych wierszy.
12. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania prezentowanych wierszy i dokumentacji występów w celach promocyjnych.

Miejsce ul. Arciszewskiego 22, DS 3 Słupsk, Teatr Władca Lalek